Towarzystwo Przyjaciół Nauk im. Kazimierza Marii Osińskiego w Przemyślu

Strona główna

Najnowsze aktualności

Marsz Orląt Przemyskich 2017

Powiększ zdjęcie

W dniu 10 grudnia 2017 r. odbędzie się Marsz Orląt Przemyskich 2017

Szczegóły na plakacie 

28 listopada 2017
Czytaj więcej o: Marsz Orląt Przemyskich 2017

APEL

W 2019 r. zbliża się rocznica 110-lecia powstania Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu. To niepowtarzalna okazja, by po uroczystościach stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości podkreślić rolę i znaczenie regionalnych stowarzyszeń promujących kulturę i naukę, które jak TPN, od dziesięcioleci wspierają i inicjują prowadzenie badań z dala od wielkich centrów. Z tej okazji Zarząd  Towarzystwa Przyjaciół Nauk zwraca się z prośbą do osób stowarzyszonych  i sympatyków naszego Towarzystwa o darowizny finansowe na potrzeby związane z renowacją pomieszczeń lokalu, który od ponad 20 lat nie przeszedł remontu, a służy nieprzerwanie jako centrum licznych i różnorodnych inicjatyw naukowych i kulturalnych. 

Problem w tym, że TPN jest właścicielem lokalu, a  nie może korzystać z dotacji samorządowych i rządowych na eksploatację lokalu, w tym na  odnawianie pomieszczeń. Ta niedogodność stanowi ciągły problem z zapewnieniem finansowania tych potrzeb. Stąd nasz apel o wpłaty, które można dokonać na konto bankowe nr
 46 2030 0045 1110 0000 0090 6130 z dopiskiem "darowizna", Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu, ul. Tadeusza Kościuszki 7. 
Darczyńcy, którzy swymi datkami przyczynią się do zrealizowania planów renowacji siedziby TPN, zapisani zostaną w Złotej Księdze Jubileuszu 110-lecia Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu. Będzie ona na zawsze pamiątką naszego jubileuszowego roku, który zbliża się wielkimi krokami.
28 listopada 2017
Czytaj więcej o: APEL

Wędrujące Madonny - Wizerunki Madonn Kresowych na Podkarpaciu

Powiększ zdjęcie

W dniu 25 listopada 2017 r. o godz. 16.00 w Auli Seminarium duchownego w Przemyślu odbędzie się II Konferenrcaj naukowa pt. Wędrujące Madonny - Wizerunki Madonn Kresowych na Podkarpaciu

Szczegóły na plakacie

21 listopada 2017
Czytaj więcej o: Wędrujące Madonny - Wizerunki Madonn Kresowych na Podkarpaciu

Uroczystości jubileuszu 10-lecia Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Medyckiej

Powiększ zdjęcie fot.%20Grzegorz%20Poznański

W dniu 11.11.2017 r. w Medyce odbyły się uroczystości jubileuszu 10-lecia Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Medyckiej. Prelekcję wygłosił członek Towarzystwa Przyjaciól Nauk pan Tadeusz Misiak pt. "Przemiany środowiska przyrodniczego okolic Medyki na przestrzeni wieków". Na uroczystościach nasze Towarzystwo reprezentowali prezes Waldemar Wiglusz i Grzegorz Poznański. 

13 listopada 2017
Czytaj więcej o: Uroczystości jubileuszu 10-lecia Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Medyckiej

Prezentacja „Rocznika Historycznego Dynoviana”

Powiększ zdjęcie

Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu zaprasza na prezentację „Rocznika Historycznego Dynoviana” w dniu 30 listopada (czwartek) 2017 r. o godz. 17:00. Prezentacji towarzyszyć będzie prelekcja okolicznościowa dr Andrzeja Stankiewicza nt. Działalności wydawniczej Towarzystwa Przyjaciół Dynowa.

 Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu  ul. Kościuszki 7

 

13 listopada 2017
Czytaj więcej o: Prezentacja „Rocznika Historycznego Dynoviana”