Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Archiwa, biblioteki, kolekcje na terenie Galicji od końca XVIII wieku po czasy dwudziestolecia międzywojennego

Przejdź do - Archiwa, biblioteki, kolekcje na terenie Galicji od końca XVIII wieku po czasy dwudziestolecia międzywojennego

Instytut Historii UJ, Przemyska Biblioteka Publiczna im. I. Krasickiego, Archiwum Nauki PAN i PAU w Krakowie i TPN zapraszają na II Konferencję Naukową "Archiwa, biblioteki, kolekcje na terenie Galicji od końca XVIII wieku po czasy dwudziestolecia międzywojennego". Obrady 9 września w PBP. 

25 sierpnia 2022

Archiwa, Biblioteki, Kolekcje na terenie Galicji od końca XVIII wieku po czasy dwudziestolecia międzywojennego

Przejdź do - Archiwa, Biblioteki, Kolekcje na terenie Galicji od końca XVIII wieku po czasy dwudziestolecia międzywojennego

9 IX 2022 r. w siedzibie Przemyska Biblioteka Publiczna odbyła się II konferencja naukowa "Archiwa, biblioteki, kolekcje na terenie Galicji od końca XVIII wieku po czasy dwudziestolecia międzywojennego". Organizatorami bezpośrednimi byli dr Arkadiusz S. Więch i prof. Tomasz Pudłocki, a instytucjonalnie: Instytut Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego , Przemyska Biblioteka Publiczna, Towarzystwo Przyjaciół Nauk im. Kazimierza Marii Osińskiego w Przemyślu, Archiwum Nauki PAN i PAU w Krakowie. W wydarzeniu wzięli udział prelegenci z: Paryża, Lwowa, Krakowa, Warszawy, Rzeszowa, Częstochowy, Łańcuta, Kolbuszowej, Przemyśla.

14 września 2022

Wykład dr hab. Tomasza Pudłockiego prof. UJ w Medyce

Przejdź do - Wykład dr hab. Tomasza Pudłockiego prof. UJ w Medyce

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Medyckiej i TPN zapraszają do Medyki 28 sierpnia w sobotę na godz. 18. Prof. Tomasz Pudłocki będzie mówił o postrzeganiu Galicji przez podróżników anglosaskich w latach 1900-1939.

25 sierpnia 2022

„Święta” przyroda Kalwarii Pacławskiej w perspektywie antropologii kulturowej. Motywy pasyjne

Przejdź do -  „Święta” przyroda Kalwarii Pacławskiej w perspektywie antropologii kulturowej. Motywy pasyjne
Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu oraz Parafia św. Antoniego oo. Franciszkanów – OFM (Reformatów) zapraszają na prelekcję
 
dr Małgorzaty Wilguckiej pt. „Święta” przyroda Kalwarii Pacławskiej w perspektywie antropologii kulturowej. Motywy pasyjne
 
Prowadzenie: dr hab. Tomasz Pudłocki, prof. UJ
Piątek, 26 sierpnia 2022, godz. 16:30
Refektarz klasztoru oo. Franciszkanów – OFM (Reformatów), ul. Jagiellońska 2
26 lipca 2022

II część cyklu prelekcji Niezwykłe kobiety z terenów obecnego woj. podkarpackiego i ich wkład w życie społeczno - gospodarcze oraz kulturalno- naukowe w XX w.

Przejdź do - II część cyklu prelekcji Niezwykłe kobiety z terenów obecnego woj. podkarpackiego i ich wkład w życie społeczno - gospodarcze oraz kulturalno- naukowe w XX w.

Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Przemyślu zaprasza na 2. część cyklu prelekcji Niezwykłe kobiety z terenów obecnego województwa podkarpackiego i ich wkład w życie społeczno- gospodarcze oraz kulturalno-naukowe w XX wieku

Wszystkie prelekcje rozpoczynają się o godz. 17.00 w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Nauk w Przemyślu, ul. Kościuszki 7, I piętro.

 Wydarzenie dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego. Prelekcje będą nagrywane oraz udostępnione na stronie internetowej TPN-u w Przemyślu www.tpn.przemysl.pl.

18 sierpnia 2022
Czytaj więcej o: II część cyklu prelekcji Niezwykłe kobiety z terenów obecnego woj. podkarpackiego i ich wkład w życie społeczno - gospodarcze oraz kulturalno- naukowe w XX w.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie